Ile kupić wódki na wesele, by jej nie zabrakło?

Organizacja wesela to konieczność wykonania wielu prac. Niezbędne jest wynajęcie fajnej sali weselnej, zespołu, zadbania o wyżywienie dla gości, czy też o noclegi dla tych, którzy przyjadą z odległych części kraju czy też zza granicy. Organizując wesele, nie można jednak zapominać o takich pozornie mniej istotnych sprawach, jak zakup odpowiedniej ilości alkoholu na wesele. Najpopularniejszym zawsze jest wódka. Chętnie sięgną po nią goście z Polski, jak i goście zza granicy, dla których polska wódka jest czymś, o czym bez wątpienia przynajmniej wiele dobrego słyszeli. Ile wódki trzeba na wesele, by jej nie zabrakło? 

Kto będzie na weselu? 

Planując zakup wódki na wesele, trzeba wziąć pod uwagę to, kto na nim będzie. Zdarza się bowiem, że przeważają osoby starsze lub też bardzo młode, którym wódki niekiedy podawać nie wypada, a w przypadku osób niepełnoletnich nawet nie wolno. Jeśli w przewadze na weselu będą właśnie tacy goście, wódki można kupić mniej niż pół litra w przeliczeniu na jedną osobę dorosłą, która będzie gościem weselnym. Jeśli jednak przekrój gości jest różny, są wśród nich osoby bardzo młode, w średnim wieku i starsze, przelicznik pół litra wódki na jedną osobę będzie najlepszy.

Dlaczego nie warto kupować wódki w większych butelkach? 

Zakup większej ilości wódki może być mniejszym wydatkiem, jeśli kupuje się ją w większych butelkach – na przykład litrowych. Pomimo tego nie warto jednak na takie rozwiązanie się decydować. Półlitrowe butelki na weselu sprawdzą się o wiele bardziej. Nawet bowiem jeśli się zniszczą, stłuką, rozleją, strata będzie mniejsza. Co więcej, półlitrową wódkę można wręczyć jako drobny prezent, rozdawanie wódki w większych butelkach generowałoby zaś duże straty. Na wesele więc zawsze warto decydować się na wódkę w butelkach o pojemności pół litra, nie zaś w większych. 

Inne alkohole na weselu

Koncentrując się na zakupie wódki na wesele, wiele osób kupuje nieodpowiednią ilość innych alkoholi. Jeśli na weselu będzie dużo kobiet, które chętniej sięgają po słabsze alkohole, trzeba pamiętać o tym, by i dla nich nie zabrakło alkoholu. Polecane są tu takie alkohole jak wina, Martini czy też inne nieco słabsze od wódki i bardziej aromatyczne. Kupując wódkę na wesele trzeba więc pamiętać o tym, by i takie alkohole na weselu się znalazły. Dobrym pomysłem jest też kupienie niewielkiej ilości alkoholi nietypowych. Wielu gości sięgnie po nie choćby z ciekawości. 

Co zrobić z wódką, która pozostanie po weselu? 

Jeśli po weselu planowane są poprawiny, można mieć pewność, że znaczna część wódki pozostałej po weselu zostanie wypita właśnie na poprawinach. Jeśli jednak już na weselu widać, że wódka zostaje, można zacząć ją rozdawać. Wódka będzie fajnym prezentem dla wyjeżdżających gości, dla osób, które są w obsłudze wesela, ale też dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogą w nim uczestniczyć, ale są bliscy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wyjeżdżającym z wesela gościom dać jej większą ilość. I dla nich i dla ich rodziny czy przyjaciół, którzy znają gości weselnych, ale nie mogli się bawić na ich weselu. 

Jeśli wódka jest w oryginalnych butelkach, warto już w chwili zakupu ustalić ze sprzedawca zasady zwrotu pozostałości. Wielu sprzedawców wódki na wesele godzi się przyjąć z powrotem tą, która pozostała.

Comments are closed.