Fotografie ślubne to chwile szczęścia zapisane na papierze

Ślub jest to niepowtarzalny dzień w życiu dwojga ludzi, którzy podjęli decyzję, o tym, że chcą spędzić ze sobą całe życie. Składając sobie słowa przysięgi, biorą odpowiedzialność za partnera i od tego momentu będą wspólnie spoglądali w przyszłość. Powaga tej chwili, emocje jakie towarzyszą parze młodej oraz ich najbliższym sprawiają, że ślub i wesele są niezapomnianym przeżyciem, które wielu ludzi chce utrwalić na zdjęciach. Reportaż ślubny okiem fotografa jest to bardzo dobry pomysł na pamiątkę rodzinną, która na zawsze utrwali przepiękne, ulotne momenty jakie były udziałem pary młodej, na papierze.

Czym jest fotografia ślubna, tak naprawdę?

Fotografia ślubna to rodzaj fotografii artystycznej mającej na celu przedstawienie relacji z wydarzenia, jakim jest ślub, w formie cyklu zdjęć. Zdjęć, które charakteryzują się dynamiką, efemerycznością chwil i momentów oraz dużą bazą emocji. Należy pamiętać, że jest to charakterystyczny rodzaj fotografii. Dlatego, należy dobrze zastanowić się nad wyborem fotografa, człowieka, który nie tylko będzie rzemieślnikiem, ale także na ten dany moment stanie się przyjacielem pary młodej, ponieważ będzie szukał w nich najbardziej intymnych emocji, aby móc je odnaleźć i zatrzymać w kadrze.

Czym powinien charakteryzować się dobry fotograf ślubny?

Dzień ślubu oraz wesela to dla fotografa duże wyzwanie. Z punktu widzenia osoby widzącej świat kadrami, jest to dzień szybko zmieniających się scen i momentów. Dlatego też, musi się on wykazać spostrzegawczością. Fotograf staje się niejako prorokiem tego, co może się zdarzyć za chwilę. Ocenić czy w danym momencie będzie okazja do zrobienia dobrego zdjęcia czy też nie.

Od samego rana w tym najważniejszym dniu dzieje się bardzo dużo wydarzeń. Fotografia ślubna polega nie tylko na wykonaniu pozowanych zdjęć pary młodej. To są także obrazy związane z momentem przygotowań. To jest obraz młodej kobiety w lustrze, która za chwilę będzie przysięgała swojemu ukochanemu miłość oraz wierność. Welon, subtelnie tkany, nadający pannie młodej wyraz twarzy pełnej tajemnicy oraz wewnętrznego ciepła.

Dobry fotograf zauważa takie niuanse, niepozorne przedmioty, które stają się oprawą, tłem, na którym odbywają się historyczne, dla pary, wydarzenia.

W związku z tym, w trakcie dnia ślubu czas szybko upływa, operator aparatu musi wykazać się dobrą organizacją. Posiadać niezawodny sprzęt i dobrze się nim posługiwać.

Jak współpracować z fotografem?

Współpraca z fotografem w ramach przygotowania fotograficznej relacji z wesela jest bardzo poważną kwestią. Dlatego dobrze spotkać się z nim wcześniej, poprosić o portfolio. Dobrze jest sporządzić także umowę. Podstawowe informacje jakie powinny być w niej zawarte to dane osobowe, zakres usług fotografa, termin oddania gotowego albumu oraz informacje dotyczące rozliczenia finansowego za udzieloną usługę.

Dobrze jest pomyśleć, o sesji plenerowej, czy wykonać ją w trakcie wesela czy w innym terminie. Termin jej realizacji, warto jest uzgodnić wcześniej w harmonogramie imprezy.

Album zdjęć ślubnych jest to wspaniała pamiątka, której realizację należy powierzyć godnej zaufania osobie z doświadczeniem.